33 476 89 89 Umów wizytę »

Blog

Dzięsła! Ale Dlaczego ?

23.08.2017
Dzięsła! Ale Dlaczego ?

Krwawienie bądź nadwrażliwość dziąseł, czy rzeczywiście jest się czym martwić?

Jeśli wspomniane objawy zauważyłeś/aś u siebie, to może oznaczać to początek choroby. Brak reakcji na wspomniane dolegliwości prowadzić może do wypadania zębów i konieczności zastosowania specjalistycznych zabiegów stomatologicznych. Należy pamiętać, że im wcześnie zadbamy o dziąsła, tym koszty leczenie i częstość wizyt będzie mniejsza.

Jak się przed tym uchronić?

Po pierwsze pamiętać o regularnych wizytach usuwania kamienia nazębnego, najlepiej co 6 miesięcy.Niestety kamień nazębny pochodzi z pokarmów, które spożywamy i jest osadem zawierającym białka, minerały i bakterie. Bakterie mając dobrą pożywkę uwalniają toksyny, które wnikają w dziąsła, w konsekwencji prowadząc do stanu zapalnego połączonego z bólem.

Czy w jakiś sposób mogę sam przeciwdziałać tym objawom, np w domu?

I to jest bardzo dobre pytanie,ponieważ sami możemy zrobić dla zdrowie dziąseł bardzo wiele.

Masaż dziąseł - codziennie przy myciu zębów postaraj się przez minutę masować dziąsła. Pomocne będą tu szczoteczki wyposażone w klasyczne włosie pokryte specjalną gumową powłoką. Jeśli nie wiesz jak to zrobić w UMS pokażemy Tobie prawidłowy instruktaż jak to zrobić.

Styl życia - papierosy, alkohol, słodkie napoje, to napewno nie sprzymierzeńcy zdrowych dziąseł. Warto się zastanowić i zmienić swoje nawyki, celem utrzymania przez wiele lat zdrowych zębów i dziąseł i znacznie obniżyć koszt ewentualnego leczenia.

Przestrzenie międzyzębowe - miejsca, do których najtrudniej dotrzeć i wyczyścić. Są na to niezastąpione sposoby, tzn używanie nici dentystycznych, lecz nie tylko. Używanie płynów do płukania ust o silny działaniu antybakteryjnym, które docierają nawet do miejsc, gdzie najczęściej rozwija się zapalenie dziąseł, czyli kieszonek dziąsłowych. Na rynku pojawia się coraz więcej przyrządów mających ułatwić czyszczenie tych powierzchni np. komfortowa wykałaczka z gumy, która w łatwy sposób oczyści przestrzenie międzyzębowe bez uszkodzenia dziąsła. Dostępna w Uśmiechnij Mi Się.

Irygator - specjalnie skonstruowane urządzenie mające na celu wypłukanie resztek jedzenia z przestrzeni międzyzębowej. Dzieje się to za sprawą wody wypływającej z urządzenia pod ciśnieniem , która przepływa przez szczeliny między zębami i czyści je.

Jak widać wiele rzeczy dla poprawienia stanu zdrowie jamy ustnej jesteśmy w stanie zrobić sami.

Jeśli nie wiecie jak skutecznie codziennie dbać o zęby
Zapraszamy na instruktaż Uśmiechnij Mi Się , a Twoja codzienna domowa higienizacja stanie się przyjemna, a co najważniejszym skuteczna. Zobacz jakie to proste Umów Się !