Centrum stomatologii
Uśmiechnij mi się
Masz pytania?
Zadzwoń:
33 476 00 11
lub napisz do nas:
formularz kontaktowy
Chętnie udzielimy rzeczowych odpowiedzi

IMPLANTY. CO TO ?

Implant to kilkumilimetrowy, stożkowy element wykonany z bio-przyswajalnego tytanu, pełniący funkcję korzenia zęba. Jest on umieszczony w miejscu braku zęba, który po pewnym czasie ulega integracji z tkanką kostną i umieszczeniu na nim dopasowanego elementu protetycznego, czyli korony zęba. Taki duet uzupełniony o łącznik sprawdza się idealnie i naśladuje nie tylko wygląd, ale także sposób funkcjonowania naturalnego zęba.

Implantologia to najbardziej biokompatybilne rozwiązanie w przypadku utraty zębów. Obecnie jest to najbardziej doskonałe protetyczne uzupełnienie ponieważ pacjent traktuje implant tak samo jak inne swoje zęby. Pozwala na odzyskanie pięknego uśmiechu niezależnie od ilości ubytków. Implanty mogą być z powodzeniem zastosowane u znacznej większości zdrowych, dorosłych pacjentów.

SEO
SEO
SEO

PRZEWAGA IMPLANTÓW

Implant to najmniej inwazyjne rozwiązanie w przypadku utraty zęba. Dzięki implantom nie trzeba szlifować sąsiednich zębów aby na nich oprzeć ewentualny most. Szlifowanie sąsiednich zębów osłabia je, jednocześnie sam brak w uzębieniu pozostaje. Jest to rozwiązanie połowiczne. Z czasem niestety w miejscu utraconego zęba następuje zanik kości. Stąd zdecydowanie rekomendujemy rozwiązania oparte na implantach.

Przewaga implantow

Stosujemy najlepsze systemy implantologiczne na świecie.

Uśmiech to nie wszystko co dają implanty:

Poprawę estetyki twarzy

nie widoczne, komfortowe a umieszczona na nich korona,
wykonana z najwyższą starannością, która idealnie naśladuje wyglądem naturalny ząb.

Aspekt psychologiczny

większość osób nie posiadających pełnego uśmiechu, lub kiedy uśmiech ten nie jest ładny, ma świadomość tego faktu.
Często jest to wewnętrzny, podświadomy hamulec w relacjach międzyludzkich, w poczuciu własnej wartości.
Implantologia przychodzi tutaj z pomocą i jest naszym orężem w przywróceniu uśmiechu i radości.

Redukuje problemy gastryczne

obecność pełnego uzębienia gwarantuje odpowiednie rozdrobnienie i dobre trawienie spożywanych pokarmów,

Poprawę jakości wymowy

stabilne uzupełnienie braków w uzębieniu pozwala na swobodną wyraźną mowę,
pozbawioną wad pojawiających się w momencie, gdy one występują

Poprawę ogólnego stanu zdrowia jamy ustnej

regularne wizyty kontrolne u stomatologa dają szanse na szybką
reakcji na ewentualne problemy co w sposób znaczący wpływa na obniżenie kosztów
ewentualnego leczenia i oszczędza czas kolejnych wizyt.

Nasi Specjaliści

lek. stom. Marta Niedziela-Sołtysiak

implantologia, stomatologia mikroskopowa, implantoprotetyka

Ukończyła Śląską Akademię Medyczną w Katowicach. Wprowadza innowacyjny, minimalnie inwazyjny sposób implantacji systemem MIMI /Niemcy/. Ukończyła renomowaną The Dawson Akademy w St. Petersburg, Florida USA, Champions- MotivaCtion-Implantologie we Frankfurcie /Niemcy/, Gnathology and Occlusion in Interdisciplinary Dentystry Vienna School of Interdisciplinary Dentistry The Slavicek Foundation, Therapy Continuum Prothetics ” Applied Rehabilitation: Function & Esthetics VieSID Vienna,  Dental Skills Institute Warszawa, Inspektor ochrony radiologicznej. Certyfikowany implantolog systemów MIS, Thommen Medical i Alfa-Bio. Wykonuje wysoko estetyczne prace protetyczne i implantoprotetykę dla uzyskania pięknego wyglądu. Całą energię i pasje poświęca leczeniu okluzji i zespołu stawu skroniowo-żuchwowego. We współpracy z Politechniką Śląską w Gliwicach stworzyła autorską metodę leczenia zaburzeń układu stomatognatycznego  wspomagane komputerową analizą biomechaniki żuchwy i aktywizacją mięśni języka . Pomysłodawczyni, założycielka i zarządzająca UŚMIECHNIJ MI SIĘ.

dr n. med. Artur Wituła

chirurgia, implantologia

Dr n. med. Artur Wituła w Uśmiechnij Mi Się zajmuje się zaawansowaną chirurgią szczękowo – twarzową. Ukończył Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu posada specjalizację w dziedzinie chirurgii szczękowo – twarzowej Swoją wiedzę oraz umiejętności zdobywał na renomowanych uczelniach w kraju jak i zagranicą Pracując na Klinice Chirurgii Czaszkowo – Szczękowo – Twarzowej w Katowicach zdobył tytuł doktora nauk medycznych. Jest współorganizatorem wielu szkoleń implantologicznych dla lekarzy stomatologów. Autor i współautor ponad 20 publikacji i doniesień zjazdowych. Obecnie swoje zainteresowania zawodowe rozwija w kierunku leczenia implantologiczno – protetycznego i odbudowie podłoża kostnego do zabiegów implantacyjnych. W UMS zajmuje się również konsultacją i kwalifikacją do wysokospecjalistycznych zabiegów z zakresu chirurgii szczękowo – twarzowej, które wykonuje w Wielospecjalistycznym Centrum Medycznym „Mavit” w Katowicach.

Pacjenci o nas:

Dożywotnia gwarancja producenta na implant

Napisz do nas