Centrum stomatologii
Uśmiechnij mi się
Masz pytania?
Zadzwoń:
33 476 00 11
lub napisz do nas:
formularz kontaktowy
Chętnie udzielimy rzeczowych odpowiedzi

Leczenie zachowawcze czyli ratunek dla naszych własnych stałych zębów.

Leczenie biologiczne zębów poprawa kształtu i wyglądu to właśnie stomatologia zachowawcza. Zakładane wypełnienia potoczne nazywane plombą. Dobrze wykonane wypełnienie jest trwałe i zabezpiecza ząb przed postępującą próchnicą.

W UMS stosujemy wysokiej klasy materiały w celu zapewnienia efektu estetycznego takie uzupełnienia spełniają funkcje przez długie lata.

SEO
SEO
SEO

Cechy dobrego wypełnienia

Sprawdź u siebie:

Czy wypełnienie jest integralną częścią zęba?
Czy lekarz poświęcił wystarczająco dużo czasy na jej wykonanie?
Czy masz problem z wchodzeniem jedzenia między zęby?
Czy ząb był leczony pod mikroskopem?

Przewaga implantow

BRAK TEKSTU

Uśmiech to nie wszystko co dają implanty:

WAŻNE:

Żle leczona próchnica czyli żle oczyszczone i założone nieprecyzyjnie wypełnienie „plomba”, prowadzi do tworzenie się próchnicy i powiększania ubytku w wyniku nagromadzenia się bakterii. Efekt, wypadające plomby, zanik kości, ból, częste bezskuteczne wizyty. Źle wykonane wypełnienie może doprowadzić w efekcie do leczenia kanałowego, a nawet do utraty zęba!

Objawy próchnicy:

ubytek - dziura w zębie
ból - im większy ubytek tym ból może się nasilać
przebarwienie zęba na ciemniejszy kolor

Dobra rada:

Szybka i precyzyjna reakcja lecznicza na niepokojące zmiany w uzębieniu spowodowane próchnicą przynosi efekt w postaci oszczędności środków finansowych i co ważne czasu poświęconego na bardziej zaawansowanie i długotrwałe leczenie.

Nasi Specjaliści

lek. stom. Marta Niedziela-Sołtysiak

implantologia, stomatologia mikroskopowa, implantoprotetyka

Ukończyła Śląską Akademię Medyczną w Katowicach. Wprowadza innowacyjny, minimalnie inwazyjny sposób implantacji systemem MIMI /Niemcy/. Ukończyła renomowaną The Dawson Akademy w St. Petersburg, Florida USA, Champions- MotivaCtion-Implantologie we Frankfurcie /Niemcy/, Gnathology and Occlusion in Interdisciplinary Dentystry Vienna School of Interdisciplinary Dentistry The Slavicek Foundation, Therapy Continuum Prothetics ” Applied Rehabilitation: Function & Esthetics VieSID Vienna,  Dental Skills Institute Warszawa, Inspektor ochrony radiologicznej. Certyfikowany implantolog systemów MIS, Thommen Medical i Alfa-Bio. Wykonuje wysoko estetyczne prace protetyczne i implantoprotetykę dla uzyskania pięknego wyglądu. Całą energię i pasje poświęca leczeniu okluzji i zespołu stawu skroniowo-żuchwowego. We współpracy z Politechniką Śląską w Gliwicach stworzyła autorską metodę leczenia zaburzeń układu stomatognatycznego  wspomagane komputerową analizą biomechaniki żuchwy i aktywizacją mięśni języka . Pomysłodawczyni, założycielka i zarządzająca UŚMIECHNIJ MI SIĘ.

dr n. med. Artur Wituła

chirurgia, implantologia

Dr n. med. Artur Wituła w Uśmiechnij Mi Się zajmuje się zaawansowaną chirurgią szczękowo – twarzową. Ukończył Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu posada specjalizację w dziedzinie chirurgii szczękowo – twarzowej Swoją wiedzę oraz umiejętności zdobywał na renomowanych uczelniach w kraju jak i zagranicą Pracując na Klinice Chirurgii Czaszkowo – Szczękowo – Twarzowej w Katowicach zdobył tytuł doktora nauk medycznych. Jest współorganizatorem wielu szkoleń implantologicznych dla lekarzy stomatologów. Autor i współautor ponad 20 publikacji i doniesień zjazdowych. Obecnie swoje zainteresowania zawodowe rozwija w kierunku leczenia implantologiczno – protetycznego i odbudowie podłoża kostnego do zabiegów implantacyjnych. W UMS zajmuje się również konsultacją i kwalifikacją do wysokospecjalistycznych zabiegów z zakresu chirurgii szczękowo – twarzowej, które wykonuje w Wielospecjalistycznym Centrum Medycznym „Mavit” w Katowicach.

Pacjenci o nas:

BRAK TEKSTU

Napisz do nas