Centrum stomatologii
Uśmiechnij mi się

Proponujemy nową metodę kompleksowego leczenia zaburzeń układu stomatognatycznego.

W Centrum UŚMIECHNIJ MI SIĘ w Oświęcimiu dajemy Ci powody do uśmiechu. Korzystamy z nowoczesnych technologii, które w ręku naszych doświadczonych specjalistów gwarantują skuteczne i bezbolesne leczenie zębów oraz trwałe efekty. Odwiedź najlepszego dentystę w Oświęcimiu i UŚMIECHNIJ MI SIĘ!

Do leczenia podchodzimy kompleksowo. Stomatologia zachowawcza, implantologia czy protetyka to tylko część naszych działań. Wiemy, że źródłem niektórych dolegliwości, z jakimi zgłaszają się do nas pacjenci są nie tylko zęby.

Jeśli odczuwasz dolegliwości takie jak:

– szumy uszne, trzaski, uczucie zatkanego ucha
– uciążliwe bóle głowy, karku i pleców
– bóle promieniujące w różne rejony głowy
– bóle ręki i obręczy barkowej
– łzawienie oczu
– ból w okolicy przyczepienia mięśni żucia i skroniowego, czyli w okolicy ucha
– wypadanie żuchwy

być może zmagasz się z zaburzeniami układu stomatognatycznego. W UŚMIECHNIJ MI SIĘ jako jedyni w Polsce stosujemy innowacyjną, autorską metodę leczenia zaburzeń układu stomatognatycznego.

Czym jest układ stomatognatyczny?

To zespół tkanek i narządów w obrębie jamy ustnej i twarzoczaszki, dzięki którym możemy jeść, oddychać, mówić i wyrażać emocje. Warto dbać o jego dobrą kondycję. Tymczasem wiele schorzeń, z którymi borykają się pacjenci, ma swoje źródło w źle funkcjonującym układzie stomatognatycznym. Wiele z nich leczy się tylko objawowo, nie sięgając do źródła problemu.

 

 

 

Innowacyjna stomatologia w Oświęcimiu! 

W naszej autorskiej metodzie leczenia wykorzystujemy komputerową analizę biomechaniki żuchwy i opatentowane przez nas urządzenie rehabilitacyjne stosowane w terapii zaburzeń żucia lub mowy. Zwróć się do najlepszych dentystów w Oświęcimiu i korzystaj z metody, która przywróci Ci uśmiech.

Czy to leczenie dotyczy również Ciebie?

Ponad połowa dzieci skarżących się na bóle w okolicy głowy, które nie pochodzą od zębów, cierpi na dolegliwości ze strony stawu skroniowo-żuchwowego. Podobne problemy dotykają osoby w każdym wieku. Być może również Ciebie.

Zastanawiasz się, dlaczego tak często boli Cię głowa? Ból głowy w przeważającej większości jest pochodzenia mięśniowego. Brak równowagi pracy mięśniowej w obrębie głowy może być spowodowany wadami zgryzu i postawy, brakami w uzębieniu albo nieprawidłowo wykonanymi uzupełnieniami protetycznymi.

Objawy na początku mogą być subtelne i wskazywać np. na zapalenie ucha. Jeśli nie dotrze się do ich źródła, dolegliwości mogą narastać.

 

Czego możesz się u nas spodziewać?

Centrum UŚMIECHNIJ MI SIĘ w Oświęcimiu oferuje skuteczne rozwiązania. Proces leczenia jest w pełni dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta i jego stanu klinicznego.

Przebieg procesu leczenia:

Krok 1. Ocena uzębienia.

Krok 2. Usunięcie skutków próchnicy.

Krok 3. Poprawa stanu i regeneracja dziąseł.

Krok 4. Eliminacja błędnie wykonanych wypełnień.

Krok 5. Wykonanie uzupełnień protetycznych w celu właściwego usytuowania zgryzu.

Krok 6. Prawidłowe ustawienie zębów istniejących poprzez leczenie ortodontyczne.

Krok 7. Ocena innych aspektów zdrowotnych, wynikająca z naszego holistycznego podejścia do leczenia.

Istotnym elementem wykorzystywanym przez UŚMIECHNIJ MI SIĘ w procesie diagnostycznym jest komputerowa analiza biomechaniki żuchwy i oddziaływania na staw skroniowo-żuchwowy przy pomocy wysoce specjalistycznych badań:

– Kondylografii

– Tomografii CBTC

Cyfrową dokumentację zgryzu wykonujemy przy pomocy:

– Cyfrowego skanera wewnątrzustnego

– Cyfrowej rejestracji kontaktów zębowych (zjawiska okluzji)

Na podstawie komputerowej analizy biomechaniki żuchwy i oddziaływania na staw skroniowo-żuchwowy dobieramy indywidualnie szynoterapię, która pozwala na właściwe przebudowanie stawu. Następnie za pomocą opatentowanego przez nas urządzenia rehabilitacyjnego przywracamy prawidłową pracę mięśniową.

W procesie leczenia wykorzystujemy inżynieryjne techniki obliczeniowe stosowane do badań symulacyjnych wytrzymałości konstrukcji i przenoszenia obciążeń.

UŚMIECHNIJ MI SIĘ to doświadczenie, precyzja i nowoczesne technologie w służbie Twojego zdrowia.

Wiedza, doświadczenie, innowacyjne technologie terapeutyczne. Jesteśmy po to, aby rozwiązać Twój problem.