Centrum stomatologii
Uśmiechnij mi się

Ortodoncja polega na prawidłowym ustawieniu zębów istniejących.

Jej rola wykracza jednak poza samo przywrócenie idealnie równych zębów. Ortodonta rozwiązuje nie tylko problem estetyczny.

Ścieranie się zębów, postępująca próchnica, ale również dolegliwości nie zawsze kojarzone z zębami, jak bóle głowy czy kręgosłupa – tzw. „krzywy zgryz” może być źródłem licznych problemów. W przypadku wielu pacjentów leczenie ortodontyczne ma pozytywny wpływ na stan zdrowia i samopoczucie, a także znacząco poprawia komfort życia.

W UŚMIECHNIJ MI SIĘ podczas leczenia ortodontycznego naszą wiedzę i doświadczenie wspomagamy dokładnym badaniem cefalometrycznym, wykonywanym u nas w pracowni wraz z komputerową analizą uzębienia.

Co to jest badanie cefalometryczne?

To niezwykle dokładne badanie obrazowe stosowane głównie w ortodoncji, pozwalające lekarzowi przyjrzeć się zarówno strukturom kostnym, jak i tkankom miękkim twarzy. Zdjęcie wykonuje się za pomocą specjalnej przystawki do aparatu pantomograficznego, wykorzystując niewielką, w pełni bezpieczną dla pacjenta dawkę promieniowania.

Stosujemy najnowocześniejsze aparaty ortodontyczne wszystkich typów. Dopasowujemy je indywidualnie, uwzględniając charakterystykę budowy anatomicznej, potrzeby i życzenia pacjentów. Dzięki temu mamy pewność, że leczenie ortodontyczne przyniesie oczekiwane przez nich efekty.

W UŚMIECHNIJ MI SIĘ najważniejszy jest pacjent. Nasi ortodonci zadbają o Twój komfort i dobre samopoczucie podczas całego procesu leczenia. Zapraszamy na konsultacje ortodontyczne do naszego centrum stomatologii w Oświęcimiu.

Zastosowane nowoczesne
technologie dają nam pewność, że leczenie ortodontyczne przyniesie oczekiwane efekty.